W ramach współpracy z uznanymi podmiotami medycznymi Centrum Medyczne Wilno oferuje pacjentom badania Rezonansem Magnetycznym. Urządzenia najnowszej generacji pozwalają na wykonywanie bezstresowych badań dzieciom.

Rezonans magnetyczny, czyli RM lub MRI, (magnetic resonance imaging) jest jedną z technik diagnostyki obrazowej, szeroko stosowanej w medycynie. Umożliwia w sposób nieinwazyjny badanie wszystkich wewnętrznych, anatomicznych struktur organizmu (kości, tkanek miękkich, mózgu, serca, kanału szkieletowego).
Zastosowanie rezonansu magnetycznego
Rezonans magnetyczny pozwala określić w jakim stanie znajdują się narządy wewnętrzne, tkanki, a dzięki zastosowaniu kontrastu nawet ich funkcji. Precyzyjnie określa zmiany patologiczne w układzie mięśniowym i szkieletowym, a nawet w szpiku kostnym. Dzięki badaniu możliwe jest uwidocznienie naczyń krwionośnych, jamy serca i mięśnia sercowego.

Jest szeroko wykorzystywany przy diagnozowaniu chorób ośrodkowego układu nerwowego (stwardnienie rozsiane, nowotwory mózgu, choroba Alzheimera, zaburzenia neurologiczne, guzy kanału kręgowego). Służy do wykrywania guzów w tkankach miękkich, guzów serca, płuc, nowotworów narządów rodnych.

Badanie rezonansem magnetycznym?
Rezonans magnetyczny jest badaniem bezbolesnym. W zależności od badanego obszaru, procedura trwa średnio od 15 do 45 minut. Nad pacjentem przez cały czas czuwa personel medyczny i ma z nim stały kontakt. Badanie powinno być przeprowadzone na czczo – co najmniej przez cztery godziny przed badaniem nie należy spożywać posiłków oraz napoi. Osoby przyjmujące stale leki lub insulinę, mogą o określonej porze je przyjąć, nie są przeciwwskazaniem do wykonania badania. W niektórych przypadkach przed badaniem RM podawany jest kontrast.

przeciwwskazania do wykonania rezonansu magnetycznego obejmują:

● implanty ortopedyczne wykonane z metalu,
● rozrusznik serca, ( rodzaj zastosowanego rozrusznika)
● implanty ślimakowe,
● neurostymulatory (np. przeciwbólowy, mózgu),
● klipsy metalowe założone na tętniaka mózgu,
● sztuczne zastawki serca (niektóre),
● odłamki metalu w ciele.

Badania można wykonać pod podanymi adresami:

Rezonans Magnetyczny 1,5 T

Warszawa – Zacisze: ul. Gilarska 86, (Pn-Pt w godz. 08:00-21:00; Sb: w godz. 08:00-16:00)
Warszawa – Targówek: ul. Malborska 47, (Pn-Pt w godz. 08:00-20:00; Sb: w godz. 08:00-16:00)
Warszawa – Centrum: al. Solidarności 128, (Pn-Pt w godz. 08:00-21:00; Sb: w godz. 08:00-16:00)

Rezonans Magnetyczny 3 T

Warszawa ul. Łazienkowska 3 , (Pn-Pt w godz. 08:00-21:00; Sb: w godz. 08:00-16:00)